Pamatų šiltinimas

pamatu siltinimasPastato pamatų šiltinimas suteikia viduje esančioms patalpoms žymiai daugiau šilumos nei esant jose su neizoliuotais pamatais ar rūsio sienomis. Tinkamai, kokybiškai apšiltintos sienos, stogas, palėpė, sumontuoti sandarūs langai bei durys nesuteiks maksimalaus šilumos išsaugojimo pastato viduje, jei jo pamatai nebus apšiltinti. Paskaičiuota, jog per požeminę namo dalį, t.y. rūsį ir pamatus, gali būti netenkama apie 15 % bendros namo šilumos. Taigi pamatų šiltinimas yra reikalingas bet kokiam – ir naujam, ir seniau statytam namui, jei norima jame gyventi šiltai ir jaukiai.

Taip pat pamatų šiltinimas ne tik apsaugo šią itin svarbią pastato dalį nuo temperatūrų kaitos (ypač šalčio) bei drėgmės, bet ir naudojant papildomas medžiagas jį šiek tiek sutvirtina, užtikrina patvarumą.

Pamatų šiltinimas gali būti atliekamas pasirinkta izoliavimo medžiaga:

  • Ekovata,
  • Putų polistirolu (polistirenu),
  • Poliuretanu.

Medžiagos pasirenkamos atsižvelgiant į jų izoliacijos drėgmės įgeriamumą bei atsparumą gniuždymui. Pasirinkta šiltinimo medžiaga privalo suformuoti vientisą užkardą žiemos metu atsirandantiems šilumos tiltams. Pamatų šiltinimas turėtų užtikrinti kokybišką pamatų ir sienos, pamatų bei pirmojo aukšto grindų (o jei pastatas be rūsio, tada sienos ir pirmo aukšto grindų) mazgo įrengimą.

Pamatų šiltinimas gali būti atliekamas iš išorės arba iš vidaus. Efektyviausias yra izoliavimas iš išorės, nes tokiu būdu įmanoma maksimaliai apšiltinti visą pamatų plotą. Prieš pamatų šiltinimo procesą rekomenduojama atlikti jų hidroizoliaciją.

Tačiau jei pamatų šiltinimas net ir naudojant kokybiškas medžiagas nepasitvirtino, jei po jo atlikimo yra juntama vos menka dėl to į vidų patenkanti vėsuma, vadinasi, šiltinimo darbai buvo atliekami netinkamai. Tik profesionalių, atitinkamų žinių, patirties turinčių meistrų atliktas pamatų šiltinimas maksimaliai bus rezultatyvus. Priešingu atveju bus, kaip sakoma, „pinigai į balą“ arba, kitaip tariant – šiluma vėjais.

Mūsų meistrų atliekamam pamatų šiltinimui bei naudotoms izoliacinėms medžiagoms yra suteikiama garantija. Būtent jos suteikimas parodo atsakingą bei sąžiningą  požiūrį į atliekamų darbų kokybę.

Stengsimės, kad  mūsų atliktas pamatų šiltinimas suteiktų Jums kuo daugiau šiltų ir jaukių akimirkų!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *