Stogo šiltinimas

stogo siltinimasStogas yra svarbi pastato dalis, sauganti jį nuo įvairių veiksnių. Jo šiltinimas yra reikalingas ir naujai statomam, ir seniai statytam namui, jei jis tapo nebesandariu, neišvaizdžiu, tiesiog nebetinkamu. Jei yra reikalingas seno stogo šiltinimas, reikėtų pirmiausia įvertinti jo būklę bei nuspręsti, kurios stogo dalys reikalauja keitimo, kurios dar gali būti remontuojamos ir kurios vietos yra nesandariausios.

 

Pastato stogo šiltinimas yra reikalingas dėl kelių priežasčių:

  1. Pirmiausia, jei namuose vėsesniu metų laiku yra nešilta, labai tikėtina, kad kai kuri šilumos dalis iš namų tiesiog išgaruoja per nesandarų stogą. Kadangi šiluma visuomet kyla į viršų, todėl esant vos menkam tarpeliui stoge, palėpėje ar pastogėje, ji patenka į lauką.
  2. Dar vienas svarbus aspektas, dėl ko stogas turėtų būti kuo sandaresnis, yra kritulių bei drėgmės į vidų patekimas. Juk stogas pastatui yra lyg kepurė žmogui, apsauganti jį nuo visko, ką gamta dovanoja: šalčio, lietaus, sniego ir atšiaurių vėjų. Krituliai, drėgmė labai sparčiai pažeidžia medines konstrukcijas, į kurias gali įsiveisti grybelis. Pamažu į patalpas besibraunantis vanduo greitai pažeidžia patalpų vidaus apdailą, o tuomet jau prireiks ne tik stogo šiltinimo ar jo keitimo, bet ir visų kambarių remonto.
  3. Tinkamas stogo šiltinimas per didesnius vasaros karščius apsaugo patalpas nuo prikaitimo, todėl viduje yra vėsu ir neprireikia vedinimo sistemos.

Stogo šiltinimas gali būti atliekamas su šiomis termoizoliacinėmis medžiagomis:

  • akmens arba mineraline vata;
  • polistirenu;
  • poliuretanu;
  • ekovata;

Stogų šiltinimui svarbūs dalykai, kuriuos turėtų užtikrinti šiltinimą atliekantys meistrai, yra:

  • teisingas garo, vėjo bei hidroizoliacijos plėvelių parinkimas;
  • montavimas;
  • stogo vėdinimo užtikrinimas.

Tačiau net ir naudojant pačias kokybiškiausias medžiagas jų teigiamos savybės gali labai greitai pakisti dėl netinkamai atliktų stogo šiltinimo darbų. Šiam procesui labai svarbus eiliškumas, įvairių izoliacinių medžiagų savybių išmanymas, tam tikrų taisyklių laikymasis. Taigi stogo šiltinimas yra tik ilgametę tokių darbų patirtį turinčių, profesionalių meistrų darbas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *