Stogų dengimas

stogu dengimasStogo danga suteikia išskirtinę išvaizdą visam pastatui, su ja stogas iš tolo yra matomas tarsi skiriamasis ženklas, vizitinė to pastato kortelė. Juk dažnai žmogus, aiškindamas nežinančiam, kaip atskirti jo namą, pasakoja, kokiu stogu jis yra. Taigi stogas gali ir puošti namą, ir, atrodantis neišvaizdžiai, gadinti jo vaizdą. Dar vienas prasto stogo minusas – jo nesandarumas, per kurį iš namų išgaruoja šiluma, į vidų patenka vanduo, drėgmė, kas skatina visų viduje esančių konstrukcijų bei apdailos gedimus.

Svarbiausios stogo dangos savybės turi būti: jos ilgaamžiškumas, tvirtumas ir šilumos nelaidumas. Ilgiausią laiką džiugins čerpinis (tai priklauso nuo čerpių kokybės) bei gontų stogas, trumpiausias yra metalinio, bituminėmis čerpelėmis ar šiferiu dengto stogo amžius.

Stogų dengimas gali būti atliekamas šiomis medžiagomis:

  • Plienine danga (greitas, nebrangus montavimas, nedidelis svoris, santykinai pigios);
  • Čerpėmis (betoninėmis ir keraminėmis; jų privalumai: ilgas tarnavimo laikas, plati spalvinė gama, gausus formų pasirinkimas, prabangi išvaizda, dera prie rąstinio namo);
  • Bituminėmis čerpelėmis (spalva ir savybės nekinta iki 30 metų);
  • Šiferiu (nedegus, ekologiškas, ilgaamžiškas, patikimas, kvėpuojantis).

Kad stogų dengimas pasiteisintų ir estetiniu, ir techniniu požiūriu, prieš imantis šių darbų verta išspręsti daug sudėtingų klausimų. Į juos atsakymus turi atrasti patys pastato šeimininkai, o tai tikrai nėra lengva. Tačiau su profesionalių meistrų pagalba, išsamiomis konsultacijomis viskas tampa daug aiškiau ir lengviau priimti sprendimus. Stogo konstrukcija, dangos rūšys, nuolydis bei darbams panaudojamos medžiagos yra renkami atsižvelgiant į klimatines sąlygas, pastato paskirtį, architektūrinius reikalavimus ir kt.

Nė kiek nemažiau svarbu ir vėliau patiems šeimininkams stogo dangą prižiūrėti, kad ją kuo ilgiau išlaikyti su teigiamomis savybėmis. Apie tai visą informaciją po stogo dengimo visuomet suteikia meistrai.

Didžiąja dalimi stogo ilgaamžiškumas priklauso nuo jo dengimo darbų kokybės. Stogo dengimas tik tuomet bus vertinamas kaip tinkamas, kai kuo ilgesnį laiką bus patrauklios ir nekintančios išvaizdos, išliks maksimaliai sandarus.

Taigi stogo dengimas – tik profesionalių, atsakingų, turinčių atitinkamų žinių stogdengių darbas, kurie nebijo ne tik aukščio, bet ir atsakomybės už savo darbų atlikimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *